Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je skvělé mít oblíbený seriál, ale je zapotřebí také vědět něco o autorech. A tak prosím fandy, aby nepřehlíželi tento článek, neboť je velice zajímavý ;-)


Historie


Eastmanovi a Lairdovi se myšlenka Želv Ninja líbila až moc na to, aby ji nechali jen jako nápad ve skicáku. Tak napsali originální příběh parodující Daredevila a Ronina Franka Millera. Želvy se staly partou 4 želv, které měly senseie ninjutsu - zmutovanou krysu jménem Splinter. Kevin a Peter experimentovali s drasticky rozlišnými podobami každé želvy, ale nakonec se shodli na jednotném vzhledu. Každá želva byla pojmenována podle renomovaného renesančního umělce. "Měli jsme všechny možné styly japonského bojového umění, ale nechtěli jsme používat Japonská jména,  protože jsme si mysleli, že by byla pro Americké čtenáře těžko přijatelná. Proto jsme se rozhodli použít tato Evropská jména. Oba jsme studovali historii umění, a tak jsme vzali Raphaela, Donattela, Leonarda a Michelangela." Potom, co byl napsán příběh, Peter a Kevin začali s kreslením. Protože oba měli podobný styl kresby, mohli se v kreslení střídat. Některé stránky byly kreslené Peterem a některé Kevinem. Nakonec, když byl comix dokončen, zbývalo jen najít vydavatele. Naneštěstí nenašli nikoho, kdo by byl ochoten dílo vydat. Kevin sehnal kdesi 500dolarů, a tak se rozhodli že comix vydají sami. Půjčili si dalších 700 od Kevinova strýce Quentina Eastmana a použili peníze na vydání 3000 černobílých kopií prvního čísla Želv ninja. Nějaké peníze také získali z jednostránkového publikování v populárních comixových novinách Comix Buyer´s Guide. A to byl také jeden z prvních kroků k tomu, aby si ho všimli vydavatelé. První číslo vyšlo 1 dubna 1984. Kevin a Peter se rozhodli nazvat svoji novou vydavatelskou společnost Mirage Studio. Dále pak zaslali ukázku comixu do 180 Tv a rádio stanic. Tato věc se ukázala jako velmi užitečná, když pár místních novin vydaly články o studiu Mirage a jejich tvorbě - želvách ninja. Radio PBS také věnoval pár minut vyprávění o želvích mutantech. Reportrér z UPI napsal příběh o želvách, který později obletěl všemi Americkými novinami. Tyto věci zavinily, že se velmi rychle prodalo všech 3000 kopií comixu. Druhý dotisk měl 15000 kopií a třetí 35000!! Takový ůspěch měl za následky další projekty. Palladium books vydalo RPG s želvami, Dark horse miniatures vydalo figurky pro RPG a pro sběratele a první vydání prodělalo další dotisk tentokrát plnobarevný. Kevin a Peter pokračovali v produkování comixu tak rychle jak mohli a jejich popularita rostla.


Autoři


Obrázek “http://mujweb.cz/zabava/honzask/kevin.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Kevin Eastman se narodil v Portlandu v roce 1962. Dětství strávil v malém horském městečku Groville, kde vyrůstal se svými třemi sestrami. Kevin začal kreslit hned, jak byl schopný udržet tužku. Jeho největší vzory byli Jack Kirby, Russ Heat, a John Severin a později na vysoké škole i Richard Corben aVaugh Bode. Kevinovy první práce vyšly v COMIX WAVE Claye Geerdese a GOODIES Brada Fostera v roce 1980-81. V roce 1982 osud zavedl Kevina do Northamptonu v Massachusetts, kde se potkal s Peterem Lairdem a jejich přátelství vedlo k založení Mirage Studios v roce 1983 a vytvoření Želv ninja krátce potom. V této době je Kevin ženatý s herečkou Julií Strainovou. Pracuje na několika nových projektech a je vlastník/vydavatel comixového magazínu HEAVY METAL.


Obrázek “http://mujweb.cz/zabava/honzask/kevtmnt.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://mujweb.cz/zabava/honzask/peter.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Peter Laird se narodil v North Adams v Massachusetts roku 1954. Po vystudování Massachusettské univerzity se stal ilustrátorem a comixovým malířem na volné noze. Po pěti nepříliš úspěšných letech jeho života se staly dvě v jeho životě nejdůležitější věci. Potkal se s Kevinem Eastmanem a seznámil se se svojí budoucí ženou, se kterou se odstěhoval do Doveru 20 mílí od místa, kde v té době Kevin pracoval. Po tom, co založili Mirage Studio se oba pustili do tvorby želv ninja... Peter nyní pracuje na seriálu s Jimem Lawsonem nazvaném Planet Racers www.planetracers.com .

Obrázek “http://mujweb.cz/zabava/honzask/petemnt.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Zdroj: http://mujweb.cz/zabava/honzask/


Donny avatar"Tak takhle to teda bylo...nestačím se divit, co se kvůli nám událo věcí...Takže nás přeci jenom nepřinesl čáp..."