Jdi na obsah Jdi na menu
 Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Není to tak dávno, co se na našich televizních obrazovkách poprvé objevila notoricky známá čtyřka želvích ninjů v čele s krysou Mistrem Třískou. Uchvátili nás natolik, že se do našich dětských srdcí vryli velice hluboko a ač naši rodiče příliš nechápali, co se nám na těch želvách může tak líbit, i oni je moc dobře znali, celý svět je znal. V 80. letech se z toho stal přímo světový fenomén a želvy slavili svůj velký úspěch, i když byla jejich cesta ke slávě velmi trnitá.
Tehdy jsme se zatajeným dechem sledovali, jak naši zelení hrdinové , ovládající umění Ninjitsu, zachraňují svět před nebezpečím všeho druhu a my si je tak zamilovali. Dokonce i sám Mistr Tříska položil za své želví přátele velikou oběť, neboť nebýval vždy krysou, nýbrž člověkem - učitelem velkolepého Ninjitsu. Určitě si také vzpomeneme na zlotřilého mozečka Kranga, otravného Trhače, který nám byl spíše pro smích, na jeho mutantní poskoky Rocksteadyho a Beeboba a vychytralou reportérku kanálu 6, April O´Neilovou.
Sice si želvičky příliš nezafightili, spíše mluvili a přemýšleli, ale ani to nám nijak zvlášť nevadilo. Mezi sebou se všichni cítili jako přátelé, což nebylo příliš osobní a kdesi cosi, přesto všechno je nelze nadobro pohřbít, přesto přeze všechno mají classic želvy své fanoušky v každém koutu země. Ale čas jde neúprosně dál a s ním i vývoj, postupně se želvy vytrácejí z televizních obrazovek i z některých vzpomínek.


Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

A aby mohla být želví manie dovršena, byly natočeny 3 hrané filmy, které ovšem neslavily tak valný úspěch jako kreslený seriál. Přesto nejsou úplně k zahození a boj, který předvádějí je velice slušný. Už v prvním filmu se však objevují změny naproti seriálu. Mistr Tříska byl odjakživa krysou nebo-li miláčkem svého oblíbeného Mistra Yoshiho. A bez Třisky jsou naše želvy naprosto bezradné. Vůbec poprvé zde vidíme rodinné pouto mezi želvami a krysou, které je mnohem víc osobnější. Rozhodně nechybí humor, kterým všichni oplývají a akce.

Obrázek “http://www.citv.co.uk/static/tmnt.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Po nějakých letech se naše oblíbené želvy přeci jen vracejí, ačkoli to málokdo ví. Lidé však nenechali zemřít naše hrdiny a znovu je vzkřísili do novější podoby. Naše staré želvy jsou teď nové. Mladší generace je totiž o něco náročnější, a proto bylo nutné oprášit starý fenomén a přizpůsobit jej tak, aby byl pro dnešní svět přijatelný. A tady je máme. Jsou rychlejší, zvládají mnohem více věcí najednou, oplývají velkým humorem a boj, který nám předvádějí, je skutečně boj ve stylu ninjů. Navíc je povaha každého z nich, už od prvního pohledu rozdílná, což přidává na dramatičnosti příběhu.
I zde je zachováno rodinné pouto a navzájem se všichni ctí a chrání. Mistr Tříska nikdy nebýval člověkem a stejně jako v klasickém seriálu se spolu s želvami stává větším, jak rozměrem, tak i inteligencí, díky zelenému, toxickému kanystru.

Trhač je nyní opravdovým zlem a porazit ho doopravdy není snadné. Vychází z něj krutovážný respekt a chvílemi je nám z něj do vzteku. Krang však dočista vymizel, ale o mozečky zaručeně nepřijdeme.

U nás nikdy nebyl tento seriál z roku 2003 nadabován a ani se žádným našim televizím nezdálo vhodné ho koupit, kromě Anime +, které však odvysílalo pouze dvě série, zatím, z pěti. Avšak hlasy, které byly želvám propůjčeny se perfektně hodí k povaze každého z nich a je třeba si to vychutnávat.

Photo Sharing and Video Hosting at PhotobucketA přesto to stále není všechno, (ne, opravdu si nedělám legraci) jde stále o naše želví hrdiny. Jako by to nestačilo, roku 2007 přišel na plátna našich kin nový film, který není ani hraný, ba ani animovaný, je to 3D povedená verze. Boj, grimasy i jiné detaily jsou tu velmi povedeně vypracovány a my tak můžeme být opět hrdi na to, že byl celý želví projekt vložen do tak kreativních rukou. A kdo za tím vším stojí? Studio Mirage, které je odpovědné za seriál z roku 2003, proto zde najdeme vše, co už známe z novějšího seriálu. Silné rodinné pouto, které hraje významnou roli a citlivé vykreslení charakteristik.

Film nezačíná opět od začátku, ale navazuje tam, kde seriál skončil, avšak pro jedince, kteří si ani nejsou vědomi nového seriálu, je jistě děj, který se zde odehrává velkým překvapením. Neboť Trhač už zde dávno neexistuje a místo něj převzala vedení nad klanem Foot jeho adoptivní dcera Karai. Ale ani přesto film neztrácí své kouzlo a vůni novoty.


Pro ukázku a pro lepší představivost Vám nabízíme tyto ochutnávky. Zde je úvodní znělka k novému seriálu:
Zde je nesmrtelná úvodní znělka classic TMNT, která nám bude v našich srdcích stále znít:


Poznámka: Jelikož na YouTube zrušili většinu znělek, našli jsme pouze znělku k španělskému seriálu, místo "Teenage mutant ninja turtles" tedy uslyšíte "Teenage mutant hero turtles".

A nakonec trailer k filmu 2007:
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket "Fíha, to už je takovejch let? Nemůžu uvěřit tomu, že už jsem tak starej. Pořád si tak nějak myslim, že jsem ještě docela fešák, ale co...Vy mi to stejně zbaštíte, protože úsměv mám pořád nejhezčí!"
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ivan

(ivan, 23. 1. 2011 14:18)

rostiku ce ja ivan pppooovvvyyyccchhh.

Jůva!

(šarmánek, 1. 11. 2010 18:00)

To jsou ale hezké stránky!

Otátka pro Mikyho

(Vp5Na, 14. 10. 2010 17:29)

Miky umíš se vubec mračit ?????
::: Raf to asi umí OK??? :-)

ZELVY NINJA

(baba, 30. 8. 2010 16:32)

TO JO TO MAS MIKI A VUBEC EKZISTUJETE?

Sai

(Sinistra, 14. 8. 2007 19:42)

nenene má saie,to jsou něco jako dýky.Ale je to zbraň která se používala v Egyptě

Re: Sai

(Lin-Shia, 28. 8. 2010 8:06)

Ano, Raph nosí dýky saie, které většinou ninjům sloužily k odzbrojování, ale dá se s nimi také velice dobře šermovat. Jsou to rychlé a zabijácké zbraně, například místo jedné rány dovedou udělat tři.

časák

(Miky, 16. 12. 2009 15:19)

Želvy NINJA miluju a se ségrou je často napodobujeme:-)
A málem sme začli slavit protože jsme se dověděli že již brzy bude v ČR vycházet časopis TMNT!!!!!!!!!! Taky bych chtěl, aby želvy byli v TV.

Re: časák

(niki-nikola, 9. 8. 2010 11:02)

tis to psal v roku 2009 ach jo tet je rok 2010 jestli to ještě někde uvidíš tak odpověz

raphael,raph ,

(niki-nikola, 9. 8. 2010 10:54)

raphe jesttli existuješ prosím odepiš a řekni my do komentářů něco o sobě prosím.a ještě něco jseš nejlepší raphe

leo

(niki, 13. 6. 2010 14:08)

ninjaturtles

Díly

(donatello, 15. 5. 2010 15:06)

videl jsem jen par dilu jako malej,TAKZE JESTLI NEKDO MATE ZELVI SERIAL CZ TAK MI PROSIM napiste na kubas03.k@seznam.cz

dobří

(nikola, 8. 1. 2010 15:06)

želvi ninja jsou dobří

rozbitý

(don, 10. 12. 2009 21:00)

mš to rozbitý!!!!!!!!!!!!!!!

prdel

(terenc a filif ohníve prdele, 13. 11. 2009 18:46)

pani to bil ale fofr po těch střechach miislel jsem že se pozvracím do kruniře ješ tě že ho mam ale jinak to bila uplna PRDEL

raph nakopal leovy prdel

(raph, 13. 9. 2009 12:53)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

super

(barbora, 14. 3. 2009 7:43)

to posledni video je z filmu vite moje mama je z piestan a tata z ceska proto hovorim i pocesky i po slovensky

tmnt

(barbora, 14. 3. 2009 7:31)

tento film co je hore som videla teraz vide novy aj nova hra

tmnt

(barbora, 14. 3. 2009 7:29)

ako sa volate tiez milujem tmnt

chtel bych se na to znova podivat

(maxy zelva, 11. 3. 2009 20:58)

na zelvi sem se dival sbad od narozeni chdily sme s mamkou do pujcovny a ja si vzdycky pucoval tohle moc rad bych mel vsechny dily serialu tak mi nekdo poslete pls nejaky informace na email kuba099@seznam.cz

tEqUiLa

(tEqUiLa, 4. 1. 2009 10:58)

ahojik sou prostě sqělíííííííííí....mam je porad láda...mno...a kolik je jím vlastně tedka ????xD.....já si myslím žš stalé 15let xD..t něco o tom říkala v TMNT 03..tak nwm..=D